Naar de hoofdinhoud

Bon / declaratieverwerking

Registreer persoonlijke declaraties in je urenkaart en verwerk bonnen via declaratiebeheer

Martin van der Zee avatar
Geschreven door Martin van der Zee
Deze week bijgewerkt

Declaratieverwerking is een optionele module binnen LIFT en is dus niet binnen iedere organisatie beschikbaar voor medewerkers.

Een declaratie indienen

Urenschrijvers kunnen, indien de ze hier recht op hebben gekregen, bonnen / declaraties uploaden vanuit hun urenkaart. Dit is een actierecht binnen een rol in de categorie 'Urenregistratie\Urenregistratie - Persoonlijk' en heet bon toevoegen.

Een bon uploaden gaat door het jpg, png of pdf bestand te slepen op het upload icoon in de rechterbovenhoek van de urenkaart. Een andere mogelijkheid is om te klikken op het upload icoon. Dit opent het bon-overzicht. Ook hier kan je het bestand op het overzicht slepen of klikken op de upload knop om het bestand aan te wijzen:

Bon upload. Sleep het bestand op deze knop of klik op de knop om met de Windows verkenner / explorer het bestand aan te wijzen.

Na het uploaden van een declaratie kan de medewerker nog een korte omschrijving, datum, bedrag, een eventuele categorie en details meegegeven voordat de bon wordt ingediend. Een door een beheerder gedefinieerde categorie kan bepalen of een declaratie gekoppeld kan of moet worden aan een project van de medewerker.

Bon categorieën en eigenschappen stel je in in opzoeklijstbeheer in de groep 'Medewerkers'.

Zolang een medewerker een bon niet ingediend heeft zal LIFT in het upload icoon een badge / notificatiestip tonen als reminder dat één of meerdere bonnen nog ingediend moeten worden.

Declaratiebeheer

In declaratiebeheer kunnen door medewerkers geuploade en ingediende declaraties qua status worden teruggezet, indiend en geaccordeerd worden. Hierbij kunnen via een datumselectie bonnen met een datum in een specifieke periode worden behandeld en kan ook gefilterd worden op één of meerdere statussen.

Declaratiebeheer kan gestart worden via:

Startpagina in de snelkoppelingenbalk. De snelkoppelingbalk is de strook met mogelijk te starten functies aan de linkerkant van het LIFT scherm. Ga naar dit scherm om naar 'Acties...' te gaan.

Met het acties-veld op de startpagina kunnen snel acties gestart worden. Typ hier 'declaratie' en kies de optie 'Overzicht - Declaratiebeheer' om het overzicht te openen.

Was dit een antwoord op uw vraag?